|
Témaindító hozzászólás
|
2007.04.25. 10:37 - |
Sziasztok!
Most jelentkeztem be a május 26.-ai horary gyakorlatra. Mi a meglátásotok, jó, érdemes menni? (Mondjuk mindenképpen megyek, csak kíváncsi vagyok a véleményetekre.) |
[280-261] [260-241] [240-221] [220-201] [200-181] [180-161] [160-141] [140-121] [120-101] [100-81] [80-61] [60-41] [40-21] [20-1]
Sziasztok! Osthanes, Ludmi :)! Az lenne a kérdésem, hogy KW. könyvben szereplő "Bolygók erősségei és gyengeségei" táblázatot szoktátok használni kérdő képletek elbírálásakor ebben formában? (Mondjuk ha igen, akkor biztos megkönyíti a munkát, egy kezdőnek mindenképp.)
Ezt a táblázatot al-Birúni készítette? Ha nem, akkor Lilly kitől vette át? Köszi! :) |
Aromo, a kérdőképlethez nem csinálunk segédképletet, a szoláris revolúció meg magától az, tehát egyis sem lehet alapképlet, radix. :) Legfeljebb az eseményképlet, amelyhez egyetemes vagy időválasztó-kezdeményező asztrológia kell. A radix tehát nagyobb halmaz, mint a születési képlet - ezért is kell pontosan használni a fogalmakat. ;) |
Sziasztok! A radix = gyökér jelentése szerintem, igazán a születési képletre illik. Jogos lenne ezt a nevet a születési képletnek fenntartani.
Kérdőképletek, szolárok, jönnek mennek de a születési képlet egy életre marad. |
Köszi Ludmi cica! Akkor örülök, hogy megtaláltam, mert egyszerübb, mint táblázatból keresgélni (majd figyelek, hogy nem áll-e két óraúr találkozásánál a Nap). |
Jaja, így van, ahogyan Zergénk írja, a placidusi rendszer ugyanis nem projekciós (térbeli), hanem időalapú. Tehát pl. most, amikor a Nap a 10. területen, az Égközéphez közel található, akkor Hold óra van, hiszen a 12. területen lenne Jupiter és Mars, a 11.-en Nap és Vénusz óra, itt pedig Merkúr és Hold - most épp az utóbbi.
Van még egy, ami mellett nem tudok elmenni: a radix. Ezt általában a nativitásra (születési képletre) szokták használni, pedig így pontatlan, mivel a 'radix' egyszerűen alapképletet jelent a segédképletekhez (pl. revolúciókhoz) képest. Szóval, éppenséggel egy eseményképlet is lehet radix. :) |
Szia, Prth!
Valóban lehet így is, a Placidus ilyen. :) A dolog hátránya, hogy ha két területcsúcs közé nagyjából félútra esik a Nap, nem biztos, hogy sikerül eltalálnunk az óraurat, hiszen ahogy a kvadránsokat nem egyenlő harmadokra osztjuk, úgy a harmadokat sem egyenlő felekre. Általábanazonbanhasználható módszer,nekem nagyon jól jön, mióta az astro.com-ra vagyok szorulva, ott ugyanis nem jelzik az óraurat.
A KW-könyvben, ha jól csal az emléklezetem, Londonra számított táblázattalálható,ami ejnye-bejnye,.mert az óra ura természetesen függ attól, milyen szélességen vagyunk, hisz nemmindegy, milye hosszú napot és éjszakát osztunk föl. Így a szemrátételes placiduszolás még megbízhatóbb is, különösen, ha a fordulókhoz járunk közelebb, mint a napéjegyenlőségekhez.
Egy pszikálódó megjegyzés: nem 'Káldeusi sor', hanem 'káldeus sor'. |
ezt elírtam: terület-félhez (így sem helyes szerintem, de érthetöbb, talán. :) ) |
Sziasztok!
Osthanes, lenne egy kérdésem! Én eddig az óra urát KW. könyvéből a táblázatból néztem. Most azonban találtam a Mókon egy másik módszert DjtAnkn-tól:
" Vedd a radixot Placidus házrendszerrel. 2. Az AC-től indulva házanként két planétaórát számolj (12., majd 11., majd X. ház stb.). Kezdd azzal a planétával, ami a nap ura, és a Káldeusi sor szerint haladj! Tehát hétfőn a Holddal stb.. A Nap helye megmondja, hogy mi az óra ura. "
Így is lehet? Ha igen, akkor a "Nap helye" ebben az esetben azt jelenti, hogy mivel egy-egy terület két planétaúr között osztódik fel, azon területen-félhez tartozó bolygó lesz a képlet planétaórája, ahol a Nap tartózkodik? Köszi!
(Egy képleten kipróbáltam, ott stimmelt a KW. könyv táblázata, meg a Mókon talált számolás eredménye.)
|
Kedves Prithivi!
Ezt nagyjából én is írhattam volna. Tárnokiéknál viszont már tényleg komoly az oktatás, oda érdemes járni.Őszre meg lesz Oshtié is , úgyhogy a szellemi sivatagnak vége!
üdv.Aromo |
Mesélnék én, Ludmi cica :), de nem mentem el. Halaszthatatlan dolgom akadt, de előbb-utóbb mindenképpen szeretnék megnézni egyet.
Arról majd beszámolok! |
Most jelentkeztem be a május 26.-ai horary gyakorlatra. Mi a meglátásotok, jó, érdemes menni? (Mondjuk mindenképpen megyek, csak kíváncsi vagyok a véleményetekre.)
Mesélj, Prth cica! |
Sziasztok! Osthanes Te most ne nézd és ne halld! :) Nem akarok személyeskedni, de muszáj leírnom!
Kedves Aromo! El nem tudod képzelni én mennyire örülök! Eddigi asztro tanulásom után ez a "jó sűrű anyag", meg "nem lesznek lazák a feladatok" zene a füleimnek.:) Per pillanat enyhén szólva bosszant, hogy majd öt évet elvesztegettem olyanra aminek most már nem sok értelmét látom.:( Úgyhogy nekem minél több és sűrűbb, annál jobb! De szerintem aki tényleg igazi asztrológiát akar tanulni, mint Te+én:) is, annak ez a tanfolyás maga lesz a kánaán (a jó száraz sivatag után)! Bárcsak elöbb találtam volna ide! Szia:Prth |
Kedves Osthi!
Jó sűrű anyag még így nagy vonalakban is amit írtál sulidról, Prithivit megnyugtathatom ,még látatlanban megjósolom, nem lesznek lazák a feladatok,az biztos!
Mindenesetre örülök hogy ez az iskola elindul! Tényleg az Asztro. tanácsadó szolgálattal mi a helyzet ?
üdv.A.
|
Kedves Prithivi! A kérdés nagyon jó: pontosan róla van szó! Nehéz lenne röviden méltatni az érdemeit, mert az egyetemes tudománytörténet egyik legnagyobb alakja volt. Éppenséggel krátert is elneveztek róla a Holdon.
A másik témához pedig még annyit fűznék hozzá, hogy saját tapasztalatom és minden egyéb jel azt mutatja, hogy a nevezett műintézményekben nem szakmai képzés folyik négy-öt évig, hanem retorikai. Ha valaki megtanulja a dumát, tudja lökni kilószámra. Naná, hogy ennek megfelelően a személyiségelemzés a non plusz ultra. Kifizetődő, kényelmes és biztonságos. |
Sziasztok! Osthanes! Lehet, hogy nagyon butát fogok kérdezni, de egy töri könyvben találtam egy arab emberkét, akinek a neve Alberuni (itt így írják). A szerző szerint híres arab polihisztor volt, aki a Gazni Szultanátus területén tevékenykedett, Gazni Mahmúd (998-1038) uralkodása alatt, akinek a birodalma a Kaspi-tengertől az indiai Pandzsabig terjedt abban az időben. "Ez a birodalom az iszlám világnak nemcsak politikai nagyhatalma, de fontos kultúrális központja is lett. Mahmúd udvara számos tudóst és művészt vonzott, többek között a híres arab polihísztort, Alberunit ..." Namármost az lenne a kérdésem, hogy ez az Alberuni ugyanaz lehet, akit Te említesz a blogodban Abu-Raján Muhammad ibn Ahmad al-Birúni néven, aki az utolsó nagy arab asztrológus volt a 10. században? Köszi!
Az elöző hozzászólásodhoz annyit fűznék hozzá, hogy engem az zavart rettenetesen, hogy ha az ember bemagolja és sokat gyakorolja hogy ha a képletben ez itt meg itt van, ezzel és ezzel fényszögkapcsolatban, akkor már gondolkozni sem kell, csak köpni a sztereotípiákat. Egy kis gyakorlással ránézésre mindet meg lehet mondani az adott emberről? Mindíg gyanús volt, hogy ez ilyen egyszerű lenne? |
Kedves Osthanes!
Tudom hogy jó kérdősuli a Tárnokiéké, különben is olyan kevés az épeszű Asztrológus hogy meg kell becsülni azokat akik vannak.
Meglátom milyenek lesznek azok a házif.-ok,
aztán ha megy az ITA mellett akkor csatlakozom hozzátok.
üdv. A. |
Kedves Prithivi! El nem tudom mondani, mennyire bosszantónak találom, amikor valamit már-már homoiopatikus gyógyszer-szintű hígításban adnak elő. Nevetséges lehúzda az egész, és az össz-színvonal ennek megfelelően kétségbeejtő. Persze, különbözőek vagyunk, de én nem biztos, hogy akár egy százast is hajlandó lennék kiadni azért, hogy legyen hol aludni délutánonként, miközben vagy valami ál-spirituális hablaty megy, vagy egyéb "színvonalas" előadás. Pedig szerintem nem a hülyék országában élünk, csak valahogy olyan benyomása támad az embernek, mintha az asztrológia unatkozó, négyelemis hátébék játékszere lenne. Pedig akkor valószínűleg nem tanították volna a 18. századig egyetemeken.
Nagyon is időszerűnek tartom, hogy az asztrológiai színvonal elkezdjen végre emelkedni, ehhez pedig az kell, hogy minél több embernek legyen asztrológiai alapműveltsége. Erre gondoltam, amikor a tanfolyamot megterveztem: egy középfokú rálátásra. "Középfok" alatt persze azt értem, amilyen például a középiskolai matematika-oktatás, tehát nem a BEAE felsőfokúnak nevezett, egykönyves tanfolyamával összemérve. Remélem, sok lelkes érdeklődő lesz, és középtávon határozottan megugrik az asztrológiai műveltség színvonala. Akkor végre lehetne foglalkozni valódi felsőfokú tanulmányokkal, amely még világviszonylagban is nagyon kezdetleges fázisban van. |
Szia Osthanes! Azt el is várom, hogy brutális légy, amúgy fejtágításilag! :) Asszem máshogy nem is érdemes csinálni, nem? És igen komolyan szeretem a házikat, és mindent amitől nőhet az agyam (sajna a reakcióidőmmel nem tudok mit kezdeni!), csak ezt a állóvizes katyvaszt nem amiben eddig poshadtam! Egyébként nem is számítottam ilyen pazar étlapra, ezért érdemes lesz éhezni néhány hónapig! :)
Ludmi cica! ...te tetted ezt király! :D Hát Ő! Szégyen, gyalázat, mert elindultam én még az elején, de nem értem oda. Oszt az utobbi pár héten már az indulással sem próbálkoztam! Mert minek, ha már nem köll? :D |
Sziasztok!
Köszi, Prithivi! Komolyan szereted a házikat? Általában pedig nem rajonganak értük az emberek. Mondjuk, nem is szabad túlterhelni a Kiskegyed aszcendens-kereső óráján nevelkedett népeket. :) Persze, jár a szám, aztán majd jól kiderül, hogy milyen brutális vagyok. :))
Neked is köszi, Aromo! Jó az az ITA, hidd el. Ez más jellegű történet lesz. Az egy kérdőasztrológiai diplomakurzus, én viszont átfogó klasszikus asztrológiai alapozót tartok, ahol a kérdőágazatból nincs annyi, mint az ITA-ban, viszont van más. Meg más is a beosztás. Amúgy szeptemberben szeretném indítani, és nagyobbrészt az Interneten. Valamelyik topikban itt már írtam róla. |
[280-261] [260-241] [240-221] [220-201] [200-181] [180-161] [160-141] [140-121] [120-101] [100-81] [80-61] [60-41] [40-21] [20-1]
| |