mirach 2007.12.28 19:52 - #1
Ha már Ludmi nyitotta ezt a szép új topikot, szeretném megérdeklődni, hogy miért lesz a Jupiter éve a jövő év?
Honnan lehet tudni, hogy melyik év melyik bolygóhoz tartozik?
Osthanes 2007.12.30 15:52 - #2
Szia Mirach!
Ez is körülbelül annyit ér, mint a kvantumugrás vagy dimenzióváltás 2012-ben. :) Valami csillagfejtő babona már megint.
mirach
Köszönöm. Sejtettem. :DDDD
Nem bírtam rájönni, ugyan honnan kezdhették el kiosztani a bolygókat. :D
cancer 2008.01.23 13:00 - #4
a dimenzióváltást ne keverd bele Levi, mert az lesz. csak más értelemben. mikroelektronikában. elérték a jelenlegi technologia tetejét és ott kell váltani. ezt is dimenzióváltásnak hivják :)
egyébként meg nem kéne 1 topicba venni a mundánt és a meteot. két teljesen különböző dolog. a képleteket is teljesen másképp kell értékelni, bár erről Levi biztos többet tud mondani
logos 2008.01.27 18:30 - #6
sziasztok! pedig ha pont 365 nap lenne/év, kijönne az évente egy lépés a napéj=ség napjának urára. azt lehet tudni hogy a napokat ki és honnan kezdte kiosztani? (nem a sorrendre értem)
Osthanes
Szia! Nem tudok róla, hogy tudná valaki. :)
Mercedes 2008.02.18 19:03 - #8
Mirach kérdésére: (s Mindenki okulására)
Az éppen aktuális év uralkodó planétáját,- a planéták kaldeusi sorrendjének logikáját követve- Így kapod meg: 1. Végy elő egy számológépet, 2. A kérdéses év számát (pl: 2008) oszd el 7-el! ( ennyi planéta szerepel a klasszikus kaldeusi felosztásban, többek között ezért nincs (még!?!) külső bolygó éve), 3. Ha nem egész szám jön ki, hanem tört , mint idénre is, akkor a kapott összeg egész számait (-pl:286) szorozd meg 7-el! Kapsz egy évszámot, most pl: 2002-t 4.Ezt vond ki az aktuális ill. keresett év számából, tehát 2008-2002=6 , 5. Idén a 6-os számot kapod ezért ez az év a Jupiter éve Miért? Kaldeusi sorrend: Szat- Jupiter-Mars-Nap-Vénusz-Merkúr-Hold , tehát a 6. planéta nem a Jupiter! Akkor? Válasz: Az asztrológiai év a Kos havával kezdődik, tehát amikor a Nap eléri a Tavaszpontot... Ezért ebben a kérdésben innen kezdődik a számítás. Azaz, ha az első osztás során egész számot kapsz maradék nélkül akkor a Kos jegye és annak is első dekanátus ura, a Mars éve kezdődik, mert ez az első az ekliptikán, az asztr-i év számításánál. Marstól számítva pedig a kaldeusi sorrendben a Jupiter a 6. planéta. ezért idén a Jupiter az év uralk.planétája.. (asztológiai év, amely ugye a Tavaszponttól a Tavaszpontig tart). Így bármelyik évre kiszámíthatod az év planétáját! Házi feladat: Milyen planéta éve lesz 2009? Egyébként pedig meteorológiai képletet is lehet mundánként elemezni. Pl: egy quartált úgy is kell! de azért tényleg jobb lenne ezt a két területet külön tenni, ezzel egyetértek! Remélem most már midenkik tiszta ez a dolog.
asztromania 2008.02.21 07:41 - #9
Egyszerübben is lehet:
Vegyél elő papírt ceruzát.
"A kérdéses év számát (pl: 2008) oszd el 7-el! (nem baj, ha az osztáshoz nem kell gép) A maradék az év bolygójának a száma a káldeusi sor szerint.
2008:7=286
60
48
6
0-Mars
1-Nap
2-Merkúr
3-Vénusz
4-Hold
5-Szaturnusz
6-Jupiter
Mercedes
Köszi! Mindíg is reménykedtem benne, hogy van egyszerűbb megoldás is. Ez hasznos volt. Nekem van egy táblázatom, az a legegyszerűbb. De talán most már mindenki érti .
kergezerge
Lujzáim az Úrban!
Várom, várom, Mirach mikor kéri ki magának, hogy számolni ő is tud... A kérdés: honnan lehet tudni, hogy Jupiter-év az idei? Ráadásul így jamuár elejétől, bár úgy tudom, igényesebb csillagfejtők azért ezt a Nap Kosba-lépéséhez igazítják.
1) A hagyományos szerzők nem említik, ami legalábbis gyanús, ha nem is perdöntő. Kérdés tehát, honnét van ez a módszer? (Forrás vagy azzal felérő magyarázat lenne jó)
2) A káldeus (és nem kaldeusi) sorrendhez lehet a dolognak köze, ha az MC évenként tízfokos elmozdulásából indulunk ki a visszatérésekkor - ez a MC azonban természetesen a Föld különböző pontjain más és más!
cancer
Hát ezzel a számolgatással nem igazán értek egyet. Ez csak akkor működne, ha a káldeusok is a jelenlegi időszámitást használták volna. Akkor működik csak, ha tudjuk a kiinduló évet és abban melyik bolygóval kezdtek :)
kergezerge
Akkor működik csak, ha tudjuk a kiinduló évet és abban melyik bolygóval kezdtek
Ha ez az elvárásod, akkor a napok bolygóurait se használd. A számolgatás semlenne baj, nem állítják, hogy köze van a modern nyugati időszámításhoz, csak azt, hogy e módszerrel kikereshető egy adott év bolygóura. Ennyit mentségükre. Továbbra sem tudjuk, honnét ez az egész (csak gyanítjuk, hogy a teozófusoktól, mert ilyesféle oldalakon találkozni vele, és hogy angol nyelvterületen szinte ismeretlen) Tegyük föl, van benne valami - de akkor sem lehet az egész földtekén egységes, ahogy a napok és órák bolygóurainál sem mindegy a hely.
Bonatti egyébként csak az évkezdeti óraurat említi, de tényleg csak épp megemlíti a cseresznyepöttyel egy kalapban.
cancer
a napok bolygóurai máshogy jönnek. ott a julián dátum alapján sima modulo 7-es osztással megkapható a nap és teljesen független, hogy valóságban milyen naptári rendszert használsz (ezt használom én is :). szerintem lehet, hogy ezt kéne az év ura számitásánál is csinálni. bár nem hiszem, hogy akkora szerepe lenne a dolognak
kergezerge
Elbeszélünk egymás mellett. A bolygóévnél is lehet, hogy mindegy, milyen naptárrendszert használsz: ez csak segítség a kiszámításához. Lehet viszont az is, hogy semmi köze az asztrológiához, sőt, ez a valószínűbb idáig, de a numerológiához + nyugati naptárrendszerhez sem, mert ha jobban megnézed amit a lányok írtak, semmi közük az évszámoknak ahhoz, hogy a modern numeromániás csillagfejtők milyen számokat szoktak a bolygókhoz rendelni.
cancer
nem lehet mindegy. ha elfogadva egy két gnosztikus feltételezést, hogy jézus kr.e 2-ben született, akkor most nem jupi hanem nap év lenne. csak ennyit tesz a kiindulási pont. azt hiszem az egyetlen az óra ura, ami pontosan meghatározható. a napkelte az egy fix természeti dolog, független az időszámitástól. bár én az utóbbi felé hajlok, hogy ez az uralkodó bolygó az évben inkább valami ezo dolog. legalábbis én nem találkoztam régebbi irásokban ilyesmivel. de erről inkább levit kéne kérdezni. a számolgatás meg mindig veszélyes. bármit ki lehet hozni, nem olyan nehéz ügy. csak egy kis "büvészkedés" és 2szer 2 az már rögtön 5 lesz :)
kergezerge
Azt hittem, sikerült elég lassan írnom...
cancer
még lassabban kéne :)
kergezerge
Canc, b+, olvasd gyorsabban!
Kedveseim, most lesz a 21. század legkorábbi húsvétja - a napéjegyenlőség utáni első holdtöltét követő vasárnapnak kell ugyanis lennie, az meg március 22. és április 25. közé eshetik. A napéjegyenlőség pedig ma volt, reggel 6:48-kor. (Ennyit a Krisztus keresztje mögé napfogyatkzást festőkről - nem csak a mai fiatalok nem tudják, hogy a Nap csak Újholdkor fogyatkozik, Telikor meg a Hold ;p)
Namost küldözgetik ilyenkor az asztrós listákon az újévi köszöntőket... de sztem ez nem olyan egyértelmű! Miért nem a téli napfordulókor kezdjük az évet? Korbbanörömködtünk már azon,milyen szép, hogy a Bakszarvűelső hét fokán mind a hét planétának van valamilyen méltósága. Candy azt mondja, a születésnapja - ugye, hogy ugye, hát születésnaprólb eszélek valahol én is. =) Meg aztán van ahol valamelyik Újholddal kezdődik, az is télre esik (pl.Tibet és környéke). Mit gondoltok?
cancer
kerge nincs mindig időm gyorsolvasásra :P
teljesen változó, hogy mi az év kezdet. a régi természeti népeknél az északi féltekén! kontinentális övezetben ált. a tavaszi napéjegyenlőség. de pl. karib térségben az esős évszak végét tekintik hagyományosan évkezdetnek (mindenféle szép hangos banzájt csinálnak). tibet megint más tészta, mert a magasság miatt eltolódnak az évszakok. rövidül a tavasz és a nyár. ugyanez a helyzet a sarki övezetben. szóval szerintem csak megegyezés kérdése, hogy hol kezdődik a naptári év. a déli féltekéről nem is beszélek :D
kergezerge
Találtam valami valamit: Astrometeorological index
A déliről én sem. Az esős évszak vége meg biztosan nem asztrológiai, úh. arról sem nagyon. Tibet környékén meg két-három évkezdet van forgalomban, mindhárom téli újhold, semmi köze a "természet újjáéledéséhez". Okkoskancer, sztem is megegyezés kérdése, de pont azt kérdem, hogy a maga részéről ki miben egyeznék meg?
kergezerge
Hm, mit hallok, és megnézem, és látom is:
a április 5-i előadás anyaga, összejövetelünk témája:
15,30 órától Szakmai beszélgetés példahoroszkópok alapján.
16,30 órától Szathmáry Adrienn: „Asztrometeorológia” címmel tart előadást.
Épp csak, miután múltkor a Fészek Klubban, a Baktay Művek szervezésében egy nem kicsit mocskolodó előadást azzal kezdett a mostani előadó egy iskolatársa, hogy vitára, kérdésfeltevésre nem lesz mód az előadás végeztével, azt hiszem, nincs nyolc százasom a kalandra. Inkább menjünk a Csigába.
|